Technologia

Konstrukcja drewniana szkieletowa stosowana przez firmę Drewmod jest obecnie coraz bardziej popularną technologią budownictwa mieszkaniowego na całym świecie. Wyróźniają ją znakomita trwałość, energooszczędność, szybkość montażu.

W trudnych warunkach gruntowych jest często jednym możliwym sposobem na wybudowanie własnego domu. Nasze domy wykonane są z wysokiej jakości drzewa suszonego komorowo do wilgotności 14-18%, czterostronnie struganego i fazowanego. Całość konstrukcji szkieletowych łączymy najwyższej jakości łącznikami. Dodatkowo podwaliny zabezpieczone są środkami impregnującymi, które zabezpieczają przed korozją biologiczną, działają bakterio i grzybobujczo.

Dom drewniany w konstrukcji szkieletowej jest montowany do wcześniej przygotowanego fundamentu w postaci piwnicy technicznej lub płyty betonowej. W przypadku zastosowania płyty konstrukcja mocowana jest za pomocą kotew rozporowych. Budowane przez naszą firmę domy cechują się wysoka energooszczędnością posiadając współczynnik przenikalności cieplnej na poziomie od U = 0,12 W/(m2K) dla wersji domów całorocznych.