Jaki dom na działkę rekreacyjną – holenderski czy modułowy?

Jeśli uwielbiasz spędzać wakacje na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku, tłumów oraz zanieczyszczonego powietrza, to koniecznie zainwestuj w działkę rekreacyjną. Najlepiej wybierz taką położoną blisko lasu lub jeziora, wtedy zagwarantujesz sobie spokój i ciszę. Jeśli masz już działkę, to musisz ją właściwie zagospodarować, chętnie podpowiemy Ci jak to zrobić.

Dom holenderski czy modułowy?

To dylemat, przed którym staje wiele osób planujących stworzenie miejsce do rekreacji, dlatego tak ważne jest, aby poznać wady i zalety każdego z nich. Właśnie dlatego, pokrótce scharakteryzujemy każde rozwiązanie, tak aby ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji.

  • Domek holenderski – czyli taki, który posiada koła, dzięki czemu jest bardzo mobilny. Oznacza to, że po zakupie firma może dostarczyć go we wskazane miejsce, a w razie potrzeby również przetransportować na inną działkę rekreacyjną. Zaletą tego typu nieruchomości jest również to, że od razu jest ona urządzona i wyposażona w niezbędne do życia akcesoria, wystarczy podłączyć media i można się wprowadzać. Tym co przemawia za jej zakupem jest również niska cena oraz krótki czas budowy, dzięki czemu z pewnością będzie dobrą opcją dla osób, które nie chcą tracić wielu pieniędzy oraz czekać kilku lat na to, aby móc wypocząć w wymarzonym domu.
  • Domek modułowy – czyli jak sama nazwa wskazuje, tworzony z gotowych, produkowanych w fabryce modułów, które montuje się bezpośrednio na placu budowy. Co więcej, ze względu na niewielką ilość prac do wykonania, takie obiekty tworzy się szybko i niezależnie od pory roku. Nieruchomości modułowe można bez trudu ocieplić, a co za tym idzie, odpoczywać w nich nie tylko latem, ale i przez cały rok. Minusem tego typu obiektu jest to, że inwestor musi od razu zapłacić za cały dom.

Jak widać, zarówno domy modułowe, jak i holenderskie mają swoje wady i zalety. Tak naprawdę, to który z nich będzie lepszy, w dużej mierze zależy od potrzeb kupującego. Należy jednak pamiętać o tym, aby wziąć pod uwagę wszystkie możliwości i wybrać tą najlepszą dla siebie.