Domy szkieletowe drewniane

Drewmod to firma o ugruntowanej pozycji na rynku, tworzona przez doświadczonych fachowców. Naszą specjalizacją jest budowa domów szkieletowych. Powierz nam wykonanie budynku, który będzie tani w utrzymaniu i bezpieczny dla środowiska. Jako producent domów szkieletowych zajmujemy się tworzeniem obiektów od podstaw. Oferujemy domy szkieletowe o ergonomicznym rozmieszczeniu pomieszczeń. Skupiamy się zarówno na funkcjonalności, jak i na tym, aby nasze domy szkieletowe były wizualnie atrakcyjne. Poniżej przedstawiamy kilka zalet, które przekonają Państwa do budowy tzw. „kanadyjczyka”.

Zalety domów szkieletowych

Ogromnym atutem konstrukcji szkieletowej jest możliwość budowy przez cały rok. Wynika to tego, że tzw. mokre prace są przy tej technice ograniczone do absolutnego minimum. Cała reszta prowadzonych działań to montaż przy użyciu m.in. gwoździ czy specjalnych łączników. Doświadczonemu zespołowi proces budowy domu szkieletowego może zająć nawet trzy miesiące. To ogromna oszczędność w czasie i poniesionych kosztach w porównaniu do metody murowanej.

Wśród zalet „kanadyjczyków” jest także niska akumulacja ciepła. W praktyce ten termin oznacza szybkie nagrzewanie się ścian. Dzięki właściwej izolacji uzyskana temperatura długo utrzymuje się w pomieszczeniach, co pozwoli na wydajniejsze zarządzanie energią.

Budulec

Podstawowym materiałem budowlanym, który tworzy konstrukcję „kanadyjczyka”, jest drewno. Surowiec przeznaczony na belki musi być wysuszony komorowo, frezowany i strugany czterokrotnie. Materiał przygotowany w ten sposób zabezpieczy dom szkieletowy przed korozją biologiczną i działaniem czynników atmosferycznych. Najczęściej wykorzystywanym rodzajem jest świerk lub sosna, z których wykonuje się części tworzące konstrukcję ramowo-słupową. Co do elewacji zewnętrznej, to nie musi być ona zrobiona z drewna. Pokrycie ścian zewnętrznych może być wykonane m.in. z płytek klinkierowych, desek elewacyjnych czy tynku na siatce.

Izolacja domów

Ĺ»artobliwi fachowcy twierdzą, że „kanadyjczyk” nie jest drewniany, lecz wełniany. Wynika to z faktu, iż jego izolacja opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu wełny mineralnej. Sam stelaż jest nią wypełniony od środka (warstwą o grubości od 150 mm do 200 mm). Do dobrej izolacji domu szkieletowego dobrze jest zastosować także dodatkową warstwę (min. 50 mm) położona na płycie OSB która dodatkowo usztywnia konstrukcję budynku.


Stodoła   6x 11,65m2

Dom szkieletowy w kształcie stodoły. Ergonomiczny rozkład pomieszczeń. Budynek ma dwie sypialnie z miejscem do przechowywania, łazienkę z dużym prysznicem, umywalką, miejscem na pralkę i magazyn, toaletę, przedsionek, spiżarnię, otwartą kuchnię oraz strefę dzienną z wydzielonym miejscem na salon i jadalnię. Dzięki dużym przeszkleniom, wnętrze jest świetnie doświetlone. Możliwość wykorzystania poddasza jako strych lub dodatkową przestrzeń mieszkalną. Do wyboru wiele kolorów elewacji oraz obróbki blacharskiej.