Domy szkieletowe bliźniacze

Jeśli planujesz kupić działkę i zacząć budowę domu, to na pewno analizujesz wszystkie rodzaje budynków oraz ich zalety. W ramach naszych usług tworzymy domy szkieletowe także w wersji bliźniaczej. Dlatego też poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na temat zalet tego typu inwestycji.

1. Dobre rozwiązanie ekonomiczne

Decydując się na taki budynek koszty rozkładają się na obie inwestujące strony. Mimo, że do ich budowy trzeba wykorzystać więcej materiałów to jednocześnie jest to bardziej opłacalne. Co więcej koszt zakupu gruntu często również dzieli się na obie rodziny.

2. Oszczędność na ogrzewaniu

Jak powszechnie wiadomo tego typu budynki połączone są ze sobą ścianami. Dlatego ciepło z jednego wnętrza ulatniając się będzie przechodzić do drugiego, a co za tym idzie będą się one wzajemnie ogrzewać.

3. Doskonały sposób na zagospodarowanie małej działki

Dużo lepszym rozwiązaniem będzie połączenie budynków niż tworzenie oddzielnych na niewielkiej i wąskiej przestrzeni. Dlatego jeśli Twoja działka ma szerokość nie większą niż 17 metrów warto pomyśleć nad bliźniakiem.

4. Sąsiedzki nadzór

Dla niektórych może być wadą, ale na pewno okaże się pomocny podczas wakacyjnych wyjazdów. Mimo, że w środku nie będzie nikogo zawsze możemy poprosić sąsiada, aby miał go na oku.

5. Dobre rozwiązanie dla rodziny wielopokoleniowej

To dokonały pomysł dla rodziców i ich dorosłych dzieci, domy bliźniacze umożliwią im wzajemną opiekę nad sobą oraz nieustanny kontakt.

 

Jak widać takie rozwiązanie ma sporo zalet, wśród nich jest również to, że domy szkieletowe doskonale nadają się pod zabudowę bliźniaczą. Dlatego jeśli marzy Ci się taka nieruchomość to nic nie stoi na przeszkodzie przed jej stworzeniem.

Wybierając domy bliźniacze szkieletowe wybierasz bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Największą zaletą są dużo mniejsze koszty budowy, które można rozdzielić na dwie rodziny. Mieszkając w budynku o tak dobrej termoizolacji, jaka cechuje domy szkieletowe oszczędzasz również na ogrzewaniu, ponieważ budynek właściwie ogrzewa się sam.

Co więcej taki budynek będzie gotowy do zamieszkania w kilka miesięcy, dzięki czemu obie rodziny mogą się do niego wprowadzić praktycznie od razu.