Domy szkieletowe z poddaszem użytkowym

Decydując się na budowę domu szkieletowego należy przeanalizować wiele istotnych kwestii, tak aby uniknąć różnych problemów. Jedną z takich kwestii są domy z poddaszem użytkowym, ponieważ wiele osób ma wątpliwości, czy taka budowla nie będzie zbyt duża lub trudna do urządzenia.

Dlatego poniżej przeanalizujemy zalety takiej budowli, należą do nich:

  • 1. Działka: jeśli posiadamy niewielką przestrzeń na zbudowanie wymarzonych czterech ścian, to w takim przypadku doskonale sprawdzi się dom szkieletowy z poddaszem użytkowym. Dzieje się tak, ponieważ na jego budowę potrzebne jest o wiele mniej miejsca, niż w przypadku budynków jednopiętrowych

  • 2. Rozkład pomieszczeń: w przypadku obiektów z poddaszem użytkowym możemy lepiej rozplanować wnętrze i stworzyć odrębną część dzienną oraz sypialnianą. Takie rozwiązanie pozwala nam na górze umieścić strefę do relaksu i odpoczynku, a na dole przyjmować gości

  • 3. Ogród: decydując się na budynek parterowy musimy mieć świadomość, że w wielu przypadkach zajmie on praktycznie całą działkę. Dlatego jeśli nie chcemy żeby nasz ogród znacznie się zmniejszył warto zdecydować się na dwupiętrową kondygnację.

Jak widać szkieletowe domy z poddaszem użytkowym posiadają wiele zalet. Jednak jeśli chcemy żeby był on jeszcze bardziej funkcjonalny należy zadbać również o światło. Doskonałym rozwiązaniem będzie większa liczba okien, dzięki czemu poddasze nada się na przestrzeń użytkową.

Należy też pamiętać o odpowiedniej aranżacji wnętrza, która na poddaszu może być nieco utrudniona za względu na wysokość pomieszczeń oraz skosy. Jednak jeśli już na początku tworzenia projektu dobrze ją rozplanujemy, to powinno udać się nam wszystko dobrze rozmieścić.

Domy szkieletowe to wspaniała inwestycja, która jest ekologiczna, ekonomiczna, a także solidna. Ich największą zaletą jest szybkość budowy oraz możliwość realizacji prac praktycznie o każdej porze roku. Nasze domy szkieletowe doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku małych, jak i dużych rodzin, dopasujemy je do wymagań, a także do wielkości działki.

Zobacz również: projekty domów z poddaszem użytkowym.


Rzut parteru – Stodoła z poddaszem użytkowym

Rzut poddasza – Stodoła z poddaszem użytkowym