Domy modułowe – drewniane

Drewmod to firma tworzona przez specjalistów. Budujemy konstrukcje bezpieczne dla środowiska i tanie w utrzymaniu. Jako producent domów modułowych zajmujemy się tworzeniem obiektów według projektu powierzonego, jak i własnego.

Oferta // Zalety // Koszt // Cechy


Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą domów modułowych!

Oferujemy modułowe domy drewniane o ergonomicznym rozmieszczeniu pomieszczeń. Skupiamy się bowiem zarówno na funkcjonalności, jak i na tym, aby nasze domy modułowe spełniały Państwa oczekiwania pod względem wizualnym. Dzięki temu mieszkanie w jednej z naszych konstrukcji bez wątpienia będzie niezwykle komfortowe.

Jednocześnie w zakresie realizacji zamówienia bierzemy pod uwagę również preferencje klienta. Dzięki temu mamy pewność, że stworzona przez nas konstrukcja będzie spełniała wszystkie oczekiwania odbiorców.

Budowa domów modułowych prawie w całości odbywa się w fabryce. Powstają tam poszczególne elementy, a także są one łączone. Gotowa konstrukcja zostaje przywieziona na miejsce budowy, gdzie wcześniej zostały wykonane fundamenty. Te z kolei wykonywane są standardowo bądź przy użyciu bloczków fundamentowych (nieco tańszych od tradycyjnej metody).

Kiedy już konstrukcja zostanie odpowiednio utwierdzona na miejscu, przychodzi czas na montaż poszczególnych instalacji. Wystarczy jedynie podpiąć wszystkie niezbędne przewody, przygotowane również na etapie budowy.

Niewątpliwym atutem proponowanych przez nas domów z drewna jest dowolność łączenia modułów. Oznacza to, że w razie potrzeb można zwiększyć powierzchnię mieszkalną. Co niezwykle ważne, na tego typu konstrukcje nie potrzeba specjalnego pozwolenia na budowę. Dzięki temu lista formalności, podczas realizacji usługi jest minimalna.

Poniżej zamieściliśmy kilka przykładowych realizacji. Zachęcamy do zapoznania – być może będą one dla Ciebie inspiracją do stworzenia projektu własnych czterech kątów?

Zalety domów letniskowych – modułowych

Jeśli uwielbiasz spędzać czas z bliskimi na łonie natury, to domek letniskowy modułowy będzie idealnym rozwiązaniem. Taka konstrukcja ma wiele zalet, do których należy przede wszystkim:

  • 1. Krótki czas realizacji: w odróżnieniu od tradycyjnych budowli wykonywane są z gotowych prefabrykatów i przywożone do klienta w całości. Co więcej, dzięki temu, że nie wymagają one mokrych prac, można postawić je na działce o każdej porze roku.

  • 2. Funkcjonalność: dzięki temu, że wykonuje się je z modułów można je ze sobą dowolnie łączyć, oznacza to, że w razie potrzeby gotowy dom letniskowy możesz powiększyć (oczywiście jeśli pozwala Ci na to wielkość działki).

  • 3. Niewiele formalności: ponieważ, w odróżnieniu od obiektu murowanego ten nie wymaga pozwolenia na budowę.

Domy modułowe – koszt i realizacja

Cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów, którzy marzą o własnych czterech ścianach. Domy modułowe tworzymy w naszych fabrykach z gotowych elementów i dostarczamy do klientów w całości. Gotowy obiekt umieszczany jest na wylanych wcześniej fundamentach, dzięki czemu jest praktycznie od razu gotowy do zamieszkania.

Doskonale wiemy, że każdy Klient ma inne wymagania i oczekiwania, dlatego też w naszej ofercie znalazły się gotowe projekty, z których można skorzystać, ale także stworzyć własny projekt. Jednak to nie wszystko, ponieważ poza efektem wizualnym, liczy się też funkcjonalność. Wykonujemy moduły Z, M, L, a także XL-form, które w pełni odpowiedzą na Twoje potrzeby. Koszt wykonania takiego obiektu zależy od jego wielkości i zastosowanych materiałów.

Cechy naszych domów modułowych

Szereg zalet sprawia, że coraz częściej wybierane są przez klientów szukających obiektów energooszczędnych, trwałych, a przy tym szybkich w realizacji. Cechy domów modułowych, to przede wszystkim niewielkie koszty utrzymania, wygoda, ale także możliwość tworzenia ich bez względu ma porę roku. Dzięki temu, że budowane są z modułów, mokre prace, takie jak np. wylewanie betonu zostały ograniczone do minimum. Co więcej, można je także dowolnie modyfikować i powiększać, takie rozwiązanie sprawia, że nie musisz od razu decydować się na duży obiekt tylko wybrać mały, który jeśli przyjdzie taka potrzeba powiększysz.

Energooszczędne domy modułowe

Szereg zalet, a także krótki czas realizacji projektu sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na ich budowę. Energooszczędne domy modułowe, poza tym, że są niezwykle funkcjonalne to mają jeszcze jedną ogromną zaletę – są ekonomiczne. Inwestycja w nie, dzięki zastosowanym rozwiązaniom sprawia, że nie zatruwają środowiska, a przy tym pozwalają sporo zaoszczędzić na rachunkach za prąd czy ogrzewanie.

Energooszczędne rozwiązania stosowane w domach modułowych są uwzględniane i rozmieszczane jeszcze na etapie projektu, dzięki czemu są jeszcze bardziej funkcjonalne i dopasowane zarówno do miejsca, w którym stanie dom, jak i do potrzeb klientów. Ich zastosowanie pozwala zredukować straty ciepła do minimum, a dzięki temu zapewnia optymalną temperaturę w domu przez cały rok. Takie rozwiązanie sprawia, że zimą jest w nim ciepło, a latem nie ma upałów. Odpowiednio dopasowany system ogrzewania pozwala wyeliminować wilgoć, a także zminimalizować ryzyko pojawienia się pleśni. Jak widać tworzone przez nas realizacje mają wiele zalet, sprawdź i przekonaj się, że warto!

Z czego powstają domy modułowe?

W większości przypadków tworzy się je w technologii szkieletowej używając do tego prefabrykatów zawierających odpowiednie wypełnienie. Szkielet wykonujemy z drewna, które wcześniej zostało dokładnie wysuszone komorowo, a następnie było czterostronnie strugane i fazowane. Precyzyjnie wykonane i odpowiednio wypełnione ściany mają współczynnik ciepła równy U= 0,12 W/(m2K), dzięki czemu doskonale sprawdzą się w domach całorocznych.

Domy modułowe, dzięki użytym do budowy materiałom są nie tylko energooszczędne, ale również praktyczne. W odróżnieniu od tradycyjnego ocieplenia, warstwa izolacji w modelu modułowym jest dużo cieńsza niż w tradycyjnym, mimo tego, że zastosowana w nim izolacja jest równie skuteczna. Takie rozwiązanie zwiększa powierzchnię użytkową domu, a jednocześnie zapewnia wysoki komfort termiczny.

Tworzone przez nas realizacje z drewna suszonego komorowo powstają w ciągu kilku miesięcy. Gotowe obiekty dostarczamy pod wskazany przez klienta adres i stawiamy na przygotowanym wcześniej (przez nas lub klienta) betonowym podłożu.


Moduł Z-form

Wykonujemy również dowolne projekty na zamówienie.
Dom modułowy w kształcie litery Z. Dwie sypialnie, salon z aneksem kuchennym oraz łazienka. Możliwość dobudowania dwóch osobnych tarasów, mieszczących się w obrysie budynku (lub większych). Ergonomiczne i zarówno dyskretne rozmieszczenie pomieszczeń. Ciekawa bryła budynku nieszablonowo wpisuje się w otoczenie. Możliwość dobierania kolorów wykończenia elewacji pozwala na stworzenie indywidualnego projektu.

 

Na skróty:

Powierzchnia zabudowy 34,7 m2.
Powierzchnia użytkowa 28,7 m2.

Ocieplenie ścian 10-15 cm. wełny.
Ocieplenie podłogi 10-15cm. wełny.
Ocieplenie dachu 15-20cm. wełny. 
Istnieje możliwość docieplenie budynku 5cm. wełny lub zastosowania piany poliuretanowej jako ocieplenia. 

W celu uzyskania dokładniejszych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail.


Moduł    L- form

Dom modułowy w kształcie litery L. Dwie sypialnie, salon z aneksem kuchennym oraz łazienka. Możliwość dobudowania tarasu, mieszczącego się w obrysie budynku (lub większego). Ergonomiczne rozmieszczenie pomieszczeń z dobrym doświetleniem. Funkcjonalna bryła budynku może być odwrócona w lewą lub prawą stronę. Możliwość dobierania kolorów wykończenia elewacji pozwala na stworzenie indywidualnego projektu. 

 

Na skróty:

Powierzchnia zabudowy 34,7 m2.
Powierzchnia użytkowa 28,7 m2.

Ocieplenie ścian 10-15 cm. wełny.
Ocieplenie podłogi 10-15cm. wełny.
Ocieplenie dachu 15-20cm. wełny. 
Istnieje możliwość docieplenie budynku 5cm. wełny lub zastosowania piany poliuretanowej jako ocieplenia. 

W celu uzyskania dokładniejszych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail.


Moduł M-Form

Nazwa tego budynku ma nawiązywać do słowa “mobile”, czyli mobilny. Wydzielone jest tutaj jedno przestronne pomieszczenie, do którego przylegają mały schowek oraz toaleta. Możliwość dobudowania tarasu. Moduł sprawdzi się idealnie jako stróżówka, punkt sprzedaży czy też budynek gospodarczy w ogrodzie. Możliwość dobierania kolorów wykończenia elewacji pozwala na stworzenie indywidualnego projektu. 

Na skróty:

Powierzchnia zabudowy 15,48 m2.
Powierzchnia użytkowa 11,83 m2.

Ocieplenie ścian 10-15 cm. wełny.
Ocieplenie podłogi 10-15cm. wełny.
Ocieplenie dachu 15-20cm. wełny. 
Istnieje możliwość docieplenie budynku 5cm. wełny lub zastosowania piany poliuretanowej jako ocieplenia. 

W celu uzyskania dokładniejszych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail.


Moduł XL-form

Dom modułowy XL-form to znacznie powiększony moduł L-form. Trzy ustawne pokoje, salon z aneksem kuchennym, łazienka oraz przedpokój- powierzchnia idealna do mieszkania! Możliwość dobudowania tarasu, mieszczącego się w obrysie budynku (lub większego). Ergonomiczne rozmieszczenie pomieszczeń z dobrym doświetleniem. Duża ilość okien pozwala się cieszyć widokami dookoła domu. Funkcjonalna bryła budynku może być odwrócona w lewą lub prawą stronę. Możliwość dobierania kolorów wykończenia elewacji pozwala na stworzenie indywidualnego projektu. 

Na skróty:

Powierzchnia zabudowy 78,6 m2.
Powierzchnia użytkowa 68,3 m2.

Ocieplenie ścian 10-15 cm. wełny.
Ocieplenie podłogi 10-15cm. wełny.
Ocieplenie dachu 15-20cm. wełny. 
Istnieje możliwość docieplenie budynku 5cm. wełny lub zastosowania piany poliuretanowej jako ocieplenia. 

W celu uzyskania dokładniejszych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail.

Najczęstsze pytania dotyczące domów modułowych

  • Domy modułowe tworzymy według projektu powierzonego, jak i własnego. Więcej informacji dotyczących naszych projektów można znalźć na naszej stronie.
  • Tak, posiadamy gotowe projekty domów modułowych: Moduł Z-form (Pow. zabudowy 34,7 m2), Moduł L- form (Pow. zabudowy 34,7 m2), Moduł M-Form (Pow. zabudowy 15,48 m2) i Moduł XL-form (Pow. zabudowy 78,6 m2). Wykonujemy również dowolne projekty na zamówienie.
  • Praktycznie całość budowy domu modułowego odbywa się w fabryce. Gotowy dom zostaje przewieziony na miejsce budowy.
  • Ceny budowy są uzależnione od wielu czynników. Do każdej budowy podchodzimy indywidualnie. W celu uzyskania szczegółowych i dokładniejszych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail.