Domki całoroczne


Jeśli marzysz o własnych czterech ścianach i pięknym ogrodzie, to doskonale się składa, ponieważ możesz go mieć szybciej niż myślisz! Poniżej przedstawiamy domki modułowe całoroczne, dzięki nam dowiesz się jak powstają i dlaczego warto w nie zainwestować.

Przede wszystkim ogromną zaletą domów modułowych jest to, że tworzy się je bardzo szybko. Ich konstrukcje praktycznie w całości przygotowywane są na halach, a następnie dowożone do klientów w całości lub częściach – modułach. Następnie stawiane są na przygotowanych z odpowiednim wyprzedzeniem fundamentach.

Domki całoroczne modułowe w odróżnieniu od tradycyjnych buduje się dużo szybciej. Co więcej, można tworzyć je właściwie o każdej porze roku, ponieważ wystarczy jedynie wylać fundamenty oraz doprowadzić niezbędne media. Konstrukcje te można tworzyć w kilku modułach Z-form, L-form, M-form oraz XL-form. Takie rozwiązanie umożliwia odpowiednie rozplanowanie pomieszczeń, a także dopasowanie jego wielkości do liczby członków rodziny oraz ich wymagań.

Ogromną zaletą jest również możliwość ustawienia budynku w lewą lub prawą stronę, dzięki czemu klient może wybrać czy światło słoneczne będzie wypełniało wnętrze rano, czy dopiero wieczorem. Domki modułowe całoroczne to doskonałe rozwiązanie dla klientów, którym zależy na czasie. Jednak to nie jedyna ich zaleta, poza krótkim czasem tworzenia są one również:

  • Energooszczędne, ponieważ fundamenty zostają pokryte odpowiednim materiałem, co umożliwia bardzo dobrą termoizolację, dzięki czemu współczynnik przenikalności ciepła wynosi od U = 0,12 W m2K.
  • Nie wymagają nieustannego nadzoru właścicieli: ponieważ stawia się je w kilka dni, a nie buduje przez kilka lat, tak jak w przypadku tradycyjnych nieruchomości.
  • Krótki czas realizacji: ponieważ konstrukcja dostarczana jest praktycznie w całości. Realizacja ogranicza się właściwie do wylania fundamentów i ustawienia budynku.
  • Możliwość budowy całorocznej: taka konstrukcja nie wymaga prac w specjalnych warunkach. Jedynie podczas wylewania fundamentów temperatura na dworze powinna być dodatnia.
  • Rozbudowa: dzięki temu, że moduły można ze sobą łączyć poszerzenie domu jest możliwe praktycznie w każdej chwili.

Jak widać domki całoroczne posiadają wiele zalet, dzięki czemu stanowią one opłacalną inwestycję, która szybko się zwróci, a jednocześnie dają duże możliwości osobom decydującym się na budowę takiej konstrukcji.